Gasztro válogatás

Összeállításunkban A szenvedély íze megjelenése kapcsán a gasztronómiai vonatkozású filmjeinket gyűjtöttük össze.

Franciaország

A szenvedély íze (r: Trần Anh Hùng)
A szenvedély íze című történelmi romantikus dráma a kiváló szakácsnő, Eugenie és munkaadója, a nagy gourmet hírében álló Dodin Bouffant szerelmét és kapcsolatát mutatja be.

Habcsókok és csillagok (r: Sébastien Tulard)
Yazid egészen kicsi kora óta érdeklődik a sütés és a cukrászat iránt. Az otthonokban és nevelőszülők mellett felnőtt fiú számára hosszú út vezet odáig, hogy megtanulja, milyen viselkedés elvárt a gasztronómia elitjének világában. Épernay-tól Monacón át Párizsig a legnevesebb mesterektől tanul, hogy ő legyen a legjobb, és valóra válthassa álmát: megnyerje a cukrász-világbajnokságot.

Kína, Finnország

Cseng Mester konyhája (r: Mika Kaurismäki)
Felesége halála után a kínai séf, Cseng Finnország távoli falucskájába utazik, hogy újra felvegye a kapcsolatot egy régi barátjával, akivel évekkel ezelőtt ismerkedett meg Sanghajban. Megérkezésekor kiderül, hogy a faluban senki sem ismeri az illetőt, de a helyi kávézó barátságos tulajdonosa, Sirkka a segítségére siet. Cseng cserébe beavatja a kínai konyha titkaiba, és ezzel gyorsan feldobja a falu gasztronómiai palettáját. A konyhaművészet segítségével egyre közelebb kerülnek az eleinte távolinak hitt kultúrák, és Cseng hamar a közösség egyik fontos és megbecsült tagjává válik.

Magyarország

Film Farm 1.
benne: Szirmai Marci: Szalontüdő – Az egyik leghíresebb „urban legend” filmes feldolgozása.

Magyar retró 1.
Tudják-e, hogy a Kádár-korszakban minek örült legjobban a magyar munkás? És mit vártak a munkáslányok az udvarlójuktól? Mit gondolnak, milyen volt akkoriban egy mintagazda? És ki nyerte az 1961-es szántóversenyt? Szeretnének-e együtt utazni Csűrös Karolával? Bujtor Istvánnal? És Kende Zoltánnal? Mire tippelnek, miért ettek akkoriban annyit a magyarok? És miért nem tudtak dolgozni? A Budapest retró 1–2, és a Balaton retró alkotóinak új filmje.

Svédország

Világevők (r: Charlotte Landelius | Henrik Stockare | Thomas Jackson)
Utaznak, esznek, írnak – a film olyan ételkritikus bloggereket mutat be, akiknek életcélja és hobbija, hogy a világ legjobb éttermeiben egyenek, és ezért beutazzák a világot.


További válogatások

  • Éric Rohmer – Négy évszak meséi Március 20. a tavaszi nap-éj egyenlőség napja, a csillagászati tavasz kezdetének alakalmából ajánljuk Eric Rohmer Négy évszak meséi ciklusának filmjeit. Eric Rohmer filmrendező, a francia újhullám egyik legjelentősebb alakja, a Cahiers du cinéma filmes szaklap alapítója és szerkesztője volt. A Négy évszak meséi ciklus négy filmjét a '90-es években készítette el.
  • EU 20 – 20 év 20 film 20 éve május 1-én Magyarország csatlakozott az Európai Unióhoz. Az évforduló alkalmából 20 tagállam 20 filmjét gyűjtöttük össze.
  • Háborús filmek A háború vagy fegyveres konfliktusok nem csak az adott időszakban, de jóval utána is éreztetik hatásukat. Válogatásunkban háborútól sújtott emberi sorsok kerülnek középpontba.
  • Candide kalandjai A 13 részes animációs sorozat Voltaire Candide vagy az optimizmus című 18. századi könyvének átdolgozásával.